Professional and reliable web hosting reviews and hosting guide. InMotion Reviews and testimonials customer ratings.

Etapy rozwoju wodnego w gałęziach

Drukuj
Kategoria: Aktualności

Według mnie etapy rozwoju wodnego powinniśmy rozłożyć na wszystkie gałęzie.

I tak:

 

wędrownicy

- wędrownicy EV do HO (jeśli chcą służyć w drużynie wodnej): wybierają jedną dziedzinę i doskonalą się w niej - oznaczenie na lewym ramieniu. Może to być wybór indywidualny lub Ekipy. Proponowana nazwa to Patent Techniczny Pierwszego Kroku/Pierwszego Etapu/Etapu do  Krajowego Patentu Technicznego (trzeba dopracować nazwę).

Ekipa Techniczna wspiera EV w pisaniu terminarza zdobywania Patentu Technicznego Pierwszego Etapu gwarantując pomysły i sugestie do osiągnięcia celu. Po zakończeniu projektu raport jest przedstawiany Ekipie Technicznej która zapewnia doradztwo techniczne i wpiera szefa kręgu w ocenie projektu, patent przyznaje szef kręgu.

 

szefowie

- szefowie od HO do HR: wybór jednej techniki (kontynuacja z młodej drogi) i doskonalenie się w niej na poziomie państwowym - oznaczenie na lewym ramieniu i możliwość wejścia w przyszłości (jeśli powstanie na poziomie czerwonym) do Krajowej Ekipy Technicznej. Proponowana nazwa Krajowy Patent Techniczny.

Ekipa Techniczna prowadzi i przyznaje Krajowy Patent Techniczny.

 

harcerze

Drużynowy pisze program aby harcerze zdobywali odpowiednie umiejętności wodne w kolejnych cyklach. Można chłopakom stawiać wyzwania  np. Tasiemka Zastępu Wodnego.

W drużynie prowadzone są szkolenia techniczne wodne dla funkcyjnych oraz Zastępu Zastępowych i poprzez nich wiedza rozchodzi się do zastępów gdzie chłopaki zdobywają sprawności wodne oraz stopnie harcerskie poszerzone o wymagania wodne. Jeśli zastępowy chce może odbyć się szkolenie całego zastępu.

 

wilczki

Akela pisze program i prowadzi zbiórki tak aby wilczki zdobywały umiejętności:

- w pierwszej kolejności umiejętność pływania - nauka pływania - mogą zdobywać sprawność pływaka albo kartę - już pływam albo kartę pływacką,

- w drugiej kolejności umiejętności udzielania pierwszej pomocy - wilczki mogą zdobyć sprawność sanitariusza

- ewentualnie - zdobycie sprawności wędkarza, akwarysty, małego fotografa, (żeglarza - są oznaczenia ale nie ma wymagań)

 

Robert Fedorowicz HR

Joomla 2.5 Templates designed by Website Hosting